wypoczynek

Czy nadal opłaca się wyjechać do USA do pracy?

Czy nadal opłaca się wyjechać do USA do pracy?

autorem artykułu jest Agnieszka Piotrowicz


Chcesz zobaczyć Nowy Jork, Góry Skaliste lub słoneczne wybrzeże Kalifornii? Te miejsca są w zasięgu ręki! Wyjazd do USA to teraz nic trudnego – wystarczy zdecydować się, wybrać opcję wyjazdu i zgłosić się do biura pośredniczącego w załatwianiu formalności! Ten tekst ułatwi Ci zorientowanie się jakie są możliwości wyjazdu i ułatwi decyzję, która opcja jest dla Ciebie najlepsza. Wyjazd do USA to fantastyczna przygoda, dlaczego więc nie zdecydować się? Co roku na programy wymiany kulturowej do USA wyjeżdżają tysiące polskich studentów. Umożliwia im to wiza J-1, dzięki której mogą pracować przez okres do czterech miesięcy, a po okresie pracy podróżować. Jest to rewelacyjny sposób na odbudowanie studenckiego budżetu, a także zwiedzenie wielu nowych miejsc, poznanie interesujących ludzi i podszkolenie języka.

Do najpopularniejszych opcji wybieranych przez studentów należą wyjazdy na programy zarobkowe (Work Experience USA). Przede wszystkim należy zastanowić się dokładnie, co chciałoby się robić w USA i wybrać opcję, która da najwięcej radości!

923954_hartford_center_3CCUSA proponuje program Work Experience USA. Jedną z najchętniej wybieranych opcji jest opcja Independent. Independent oznacza niezależny. Jest to bowiem program skierowany do osób, które chcą szukać pracy bez udziału biura. Jednakże CCUSA wyszło naprzeciw oczekiwaniom studentów i znacznie ułatwiło proces szukania pracy. Stworzono bowiem unikalną bazę pracodawców, którzy chętnie zatrudnią polskich studentów. W bazie tej jest ponad setka aktywnych pracodawców. Uczestnicy tworzą swój profil wypisując zainteresowania, doświadczenie w pracy, cechy charakteru, ale także oczekiwania w stosunku do przyszłej pracy. Stworzony przez siebie profil uczestnik wysyła do 6 pracodawców. Każdy z pracodawców ma 10 dni na odpowiedź, czy chce zatrudnić daną osobę. Po upływie 10 dni można wysłać profil do kolejnych 6 pracodawców. Wielu uczestników już jednak tego nie robi, ponieważ w tym okresie znalazło pracę. Dodatkowo do profilu można dołączyć zdjęcia, co jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność potencjalnego kandydata. Ta unikalna baza znacząco pomogła już wielu studentom w znalezieniu wymarzonej pracy. Tym bardziej, że pracy można szukać koncentrując się na regonie, bądź typie pracy. Uczestnicy otrzymują, dzięki wizie J-1, możliwość pracy na tych samych zasadach, na jakich pracują młodzi Amerykanie. Jest to niezależny program, w ramach którego można poznać inną kulturę, sposób funkcjonowania w codziennym, amerykańskim życiu, nauczyć się jak radzić sobie z codziennymi problemami. Ten program pozwala na zdobycie doświadczenia w pracach związanych z turystyką, hotelarstwem, rozrywką. Dla wielu osób bardzo ważne jest, aby z potencjalnym pracodawcą kontaktować się jeszcze na kilkanaście tygodni przed samym wylotem. Program zarobkowy pozwala na powiększenie budżetu i umożliwia realizację planów. Wiele osób chce wyjechać w tym roku do USA, ponieważ marzy o zrobieniu zakupów za Atlantykiem. Jeśli jednak potencjalny uczestnik boi się, bądź nie ma dośwoadczenia w szukaniu pracy, może tę kwestię zlecić CCUSA. Są bowiem także opcje Placement (biuro szuka pracy na podstawie doświadczenia, języka oraz preferencji) oraz Job Fair (targi pracy – w tym roku odbędą się 24 lutego w Warszawie, tylko dla uczestników CCUSA).

Wyjazdy do USA nie są jednak zarezerwowane tylko dla studentów. Są także możliwości wyjazdu po studiach, bądź dla osób, które nie studiują. W takiej sytuacji można pracować w Stanach jako wychowawca bądź instruktor. Porgram nazywa się Camp Counselors USA. Trzeba jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem starań o bycie przyjętym do pracy z dziećmi należy wykazać się znajomością języka angielskiego i doświadczeniem zdobytym w tego typu pracy. Dla osób, które interesują się sportami wodnymi, CCUSA także ma ciekawą ofertę. Polacy mogą pojechać do Stanów w charakterze ratownika lub instruktora pływania. Jednak tutaj także należy wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami do wykonywania tego typu zajęć. Wystarczy ukończyć tak zwany kurs ARC pozwalający na uzyskanie certyfikatu amerykańskiego stowarzyszenia Czerwonego Krzyża. Bardzo interesująca jest w przypadku programu CCUSA cena, ponieważ w 2009 roku wynosi ona 1490 zł i w tej kwocie jest już zawarty przelot w dwie strony, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, załatwienie formalnosci wizowych!

Rosnący dolar i malejące koszty programów powodują, że wciąż opłaca się wyjechać do pracy do USA. Ale nie tylko pieniądze są warte podjęcia tej decyzji – czyż nie warto bowiem zobaczyć tych wszystkich miejsc, które widzieliśmy w telewizji.

Zapraszam po szczegóły wszystkich zainteresowanych: www.ccusa.com.pl, [email protected]

Agnieszka, CCUSA


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

hastagi na stronie:

#zarobki w usa 2011#www connecticut pl#praca w usa 2011#praca USA 2011#zarobki usa 2011#czy warto wyjechać do anglii 2011#jak wyemigrować do usa#dburl co#praca w stanach zjednoczonych#wyjazd do usa 2011

0 0 vote
Article Rating

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
abczdrowia
abczdrowia
9 lat temu

Im dłużej tutaj tym wieksze pragnienie wyjechania żeby coś odłożyć, albo inaczej 0 życ godnie