Nowy opcjonalny moduł SBC do monitorów i projektorów NEC

NEC Display Solutions wprowadza do swojej oferty dwa nowe modele opcjonalnych komputerów Single Board Computer do integracji z monitorami wielkoformatowymi NEC. Komputery dostępne są z procesorem Intel Core i5 2.4GHz oraz z Intel Celeron 1.86GHz oraz są zgodne z nowym standardem gniazda opcji Intel Open Pluggable Specification.

Niedawno wprowadzone do sprzedaży projektory NEC z serii PX oraz monitory wielkoformatowe NEC dysponujące gniazdem opcji kompatybilnym z OPS gwarantują swobodę przy tworzeniu kreatywnych instalacji, szczególnie w sytuacjach, w których zewnętrzne urządzenia zajmowałyby zbyt wiele miejsca. Otwarty standard OPS ułatwia zadanie producentom odtwarzaczy i innych źródeł sygnału przystosowanych do integracji z monitorem wielkoformatowym. Jednocześnie oferuje użytkownikowi końcowemu większy wybór rozwiązań.

Komputery kompatybilne z nowym gniazdem STv2 to pierwsze akcesoria NEC, zgodne ze standardem Intel OPS, który jest wspierany przez firmę NEC oraz liderów rynku Digital Signage, włącznie z Microsoftem i Taiwan Digital Signage Special Interest Group.

Nowe modele mini-komputerów NEC wyposażono w: procesor Intel Core i5 2.4GHz lub Intel Celeron 1.86GHz, zintegrowany układ grafiki, 4GB pamięci RAM DDR3 oraz dysk twardy o pojemności 320GB. Komputery pracują na systemie operacyjnym Windows Embedded Standard 7.

Monitory NEC z serii X, P oraz V, z gniazdem rozszerzeń STv2 obsługują nowe akcesoria, dając użytkownikom większą swobodę zastosowań i wyróżniają się nowoczesnym, profesjonalnym wyglądem dzięki ukryciu wszystkich kabli wewnątrz obudowy. Mniejszy format umożliwia zastosowanie kart nawet w monitorach z bardzo płytką obudowa, takich jak najnowsze X461S i X551S.

Ponadto dzięki funkcjom takim jak Intel vPro Technology administratorzy IT są w stanie zdalnie przeprowadzać testy diagnostyczne, instalować uaktualnienia, a także oglądać i zarządzać wyświetlanym kontentem.

Jako pierwszy powszechny standard w branży Digital Signage, OPS ułatwia tworzenie nowoczesnych, elastycznych instalacji DS, a ponadto umożliwia stosowanie w nich doskonale wyglądających monitorów z płytszą obudową. Podobnie, dzięki OPS używanie naszych projektorów instalacyjnych obecnie wymaga mniejszej przestrzeni. – powiedział Thorsten Prsybyl, Product Line Manager Public Displays w NEC Display Solutions Europe.

Instalowanie urządzeń Digital Signage opartych na architekturze firmy Intel pozwoli na tworzenie skalowalnych sieci DS, które będą łatwe do utrzymania i rozbudowy, dzięki czemu spadnie wskaźnik TCO – powiedział Jose Avalos, Director of Retail and Digital Signage w Intel Corporation.

Wprowadzenie na rynek pierwszych produktów NEC Display Solutions, zgodnych z OPS, jest kolejnym krokiem w kierunku standaryzacji rynku Digital Signage.

Opcjonalne komputery NEC kompatybilne z gniazdem STv2 są już dostępne na rynku.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA, podzielonym na pięć regionów sprzedaży: Europę Północną, Europę Zachodnią i Południową, Europę Środkową, Wspólnotę Niepodległych Państw wraz z Rosją oraz Europę Wschodnią i Południowo-Wschodnią wraz z Bliskim Wschodem i Afryką. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta proje

Related posts

Top